کاربرد چسب وکیوم

کاربرد چسب وکیوم
  • دسته بندی : چسب وکیوم
  • نویسنده : پشتیبانی ساماران
  • تاریخ : منتشر شده 1 سال پیش
  • تعداد دیدگاه : 0

کاربرد چسب وکیوم نوعی ماده پلیمری که برای روکش سطوح ام دی اف استفاده می شود، چسب ممبران است. پایه این چسب آب بوده و تحت عنوان چسب وکیوم نیز شناخته می شود. این محصول حاصل فرمول پیچیده و نتیجه تلاش افراد متخصص در زمینه تولید چسب تلقی می شود. ساماران پی وی سی یکی از بزرگترین فروشندگان این چسب ها میباشد.

کاربرد چسب وکیوم

تمامی روکش های پی وی سی یا هایگلاس توسط این چسب به سطوح مورد نظر چسبانده می شوند. به طور کلی این محصول مناسب هر دربی است که نیاز به روکش داشته باشند. بنابراین کاربرد چسب وکیوم در صنایع چوبی بسیار ضروری است.

از دیگر کاربرد های این محصول به شباهت آن با محصولات چوب طبیعی اشاره می شود. با استفاده از چسب وکیوم، کابینت یا قطعات مورد نظر به شکل چوب طبیعی در می آیند. توصیه می شود هنگام خرید به رنگ روکش توجه داشته باشید.

نحوه عملکرد چسب وکیوم

پس از آشنایی با چسب وکیوم، با نحوه کارکرد آن باید آشنایی داشته باشید. به منظور چسباندن روکش های متفاوت، ابتدا چسب به سطوح مورد نظر اسپری می شود. با اسپری چسب، لایه درخشانی روی سطوح به وجود می آید.

برای اینکه نتیجه بهتری از کار بگیرید؛ این کار را دوبار انجام دهید؛ زیرا عملیات روکش زنی به خوبی انجام خواهد شد. سپس اجازه دهید تا چسب به صورت کامل خشک شود. پس از خشک شدن، سطوح چسب کاری را با لامپ UVبررسی کنید.

پس از بررسی قطعات را جدا از یکدیگر قرار داده تا خشک شوند. برای زیبایی و ظرافت بیشتر، قطعات اضافی را از سطح و لبه ها جدا کنید. همچنین جهت تمیزی چسب های اضافی از یک دستمال نمدار کمک بگیرید.

نکاتی درباره استفاده از چسب وکیوم

برای اینکه با کاربرد چسب وکیوم بیشتر آشنا شوید به نکاتی هنگام استفاده از آن توجه داشته باشید. چسب های ترکیب شده با ایزو سیانول تا ۱۰ ساعت قابلیت استفاده را دارند. پس از گذشت این زمان کارایی خود را از دست داده و عملیات شما را با مشکل مواجه می کند.

هنگام انجام عملیات به مدت زمان گرمادهی توجه داشته باشید. زمان لازم جهت انجام این کار نباید بیش از 3000ثانیه طول بکشد. با گذشت زمان مورد نظر، این چسب هیچ گونه جذبی نداشته و در نتیجه کارایی خود را از دست می دهد.

جهت جلوگیری از تبله شدن سطح، پیش از اسپری چسب را به خوبی تکان دهید. این کار موجب ترکیب کامل و یکنواختی سطح می شود. بنابراین برای این که حاصل کار شما با هیچ مشکلی مواجه نشود، به نکات ذکر شده توجه داشته باشید.

بنابراین بنا به موارد گفته شده درباره کاربرد چسب وکیوم، خرید آن به همه افراد مشغول به کار در صنایع چوبی توصیه می شود. روش های تهیه این محصول از جمله روش اینترنتی و خرید اقساطی چسب وکیوم را در این مقاله برای شما شرح دادیم. آشنایی با نحوه عملکرد این چسب به شما در عملیات روکش کمک بزرگی خواهد کرد. در نتیجه، پس از آشنایی با تمام مشخصات و کاربرد چسب وکیوم اقدام به سفارش کنید. امیدواریم مطالب این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد.


ثبت دیدگاه


دیدگاه های کاربران

دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است